ГЕНДЕРНА ДИСКРИМIНАЦIЯ: ОЧИМА ГРОМАДЯН

Дискримінація як суспільне явище не може існувати односпрямовано. 
Отже, якщо в сучасному суспільстві існує гендерна дискримінація жінок, то, згідно з законами системоутворювання, буде існувати і гендерна дискримінація чоловіків. 
Наприклад, у сфері сімейних відносин може бути порушено право на батьківство. 
Так, жінка має можливість позбутися материнства або шляхом відмови від народження дитини (шляхом здійснення аборту), або шляхом відмови від дитини після народження. 
Проте. У чоловіків немає права заперечити народженню небажаної дитини. 
Тобто, якщо жінка прийняла рішення перервати вагітність (не за медичними показниками), то чоловік не має юридичних прав впливати на її рішення. Може порушуватися право на опіку. 
При розлученні в більшості випадків, за рівних умов, суд залишає дітей під опікою матері, зводячи роль батька до платника аліментів. 
Причому, батьки не мають можливостей проконтролювати витрату коштів, що відраховуються (хоча законодавчо це передбачено, але бюрократично процедура такої перевірки є занадто обтяжливою). 
У сфері громадянського права існують безліч спеціальних нормативних актів стосовно захисту жінок (особливо матері та дитини). 
Держава спрямовує значні кошти на фінансування програм для захисту, збереження або розвитку жінок. 
Наприклад, існують програми боротьби з раком молочної залози, програми зі збереження репродуктивного здоров’я жінки тощо.
 
Проте, програм зі збереження чоловічого здоров’я майже немає. Єдина галузь, що стосувалася здоров’я чоловіків (яка розвивалася ще за часів СРСР), це галузь військової медицини. 
Таким чином, дискримінація чоловіків є такою ж реальністю, як і дискримінація жінок. 
Проте в масову свідомість транслюються та втілюються стереотипи стосовно існування в суспільстві винятково дискримінації стосовно жінок. 
Будь-яка дискримінація виникає, перш за все, на побутовому рівні, і виникає з причин дефіциту або нерозвинутої особистісної культури, браку освіти або етичного ставлення до людей. На рівні соціальних структур дискримінація є результатом недоопрацювання правових норм і механізмів захисту. 
І якщо на рівні законодавства можна досить швидко втілити певні антидискримінаційні стандарти, то на рівні масової свідомості довгий час будуть домінувати дискримінаційні стереотипи сприйняття статей. 

© Центр Разумкова

Адреса Центру Разумкова: 01015, Київ, вул. Лаврська, 16, 2 поверх

Тел.: (044) 201-11-98

Факс.: (044) 201-11-99

Веб-сторінка: www.razumkov.org.ua

facebook: https://www.facebook.com/therazumkov/

AleksanDer St.Rud

2019

Сайт создан с Mozello - самым удобным онлайн конструктором сайтов.

 .